Vložit inzerát


Mám svůj obchod :   Nepovinná dobrovolná registrace


Hlavní menuCestováníExotikaIndie: Zlatý trojúhelník

Indie: Zlatý trojúhelník Prodám bazar Všechny lokality

Koncentrovaná ochutnávka Indie
Zájezd do Indie. Délka: 7 dní / 6 nocí
Cena (bez letenky): 15 480 Kč
Cena letenky: cca 13 700 Kč
7 dní v Dillí, Džajpuru a Ágře
"Nezapomenutelné," budete si říkat, až poletíte z Indie domů. Za 7 dní můžete navštívit Dillí, Džajpur i Ágru. Program je naplánován tak, abyste viděli krásná města, paláce, památky, mešity i slavný Tádž Mahal. Tento poznávací zájezd doporučujeme kombinovat s pobytem ve svatém městě Váránasí, návštěvou dalších zajímavých míst v Indii a cestováním třeba do Kéraly, Nepálu nebo Bhútánu.
** V sezoně od 1. 10. 2014 do 15. 4. 2015 cena zájezdu (bez letenky): 18 700 Kč.
Program zájezdu
1. den: Dillí
Přílet do Dillí. Individuální volno na odpočinek a aklimatizaci. Nocleh v Dillí. 15milionové hlavní město Indie se skládá ze dvou částí: Starého a Nového Dillí. První zmínka o osídlení v této oblasti pochází z 3. stol. př. n. l. Na místě dnešní metropole stálo osm historických měst, center dřívějších říší, jejichž pozůstatky se zachovaly do dnešní doby. Nové Dillí postavili na začátku 20. století Britové jako hlavní město britské kolonie (1858–1947).
2. den Dillí
Po snídani celodenní prohlídka Dillí. Vyzkoušíme neuvěřitelnou jízdu v rikše a navštívíme Čándní Čauk – srdce Starého Dillí, kde se v úzkých klikatých uličkách dají nakoupit suvenýry. Historické centrum Dillí nabízí úchvatné monumentální stavby. Navštívíme Červenou pevnost (Lál Kilá), postavenou v roce 1648 mughalským vládcem Šáh Džahánem. Po cestě ze Starého do Nového Dillí projedeme vedle brány Indie – India Gate, uvidíme budovu parlamentu a prezidentský palác Ráštrapati Bhavan. Odpoledne navštívíme jeden z prvních architektonických památníků v mughalském stylu – Humájun Tomb (1562) a Kutub Minár (1206) – nejvyšší minaret v Indii (72,8 m). Minaret je součástí komplexu chrámu, zapsaného na seznamu světového dědictví UNESCO. Večer můžete navštívit představení Světlo a zvuk (Light and Sound) v Červené pevnosti. Návrat do hotelu, nocleh v Dillí.
3. den: Dillí – Ágra
Po snídani pojedeme do Ágry (stát Uttarpradéš). V 16. a 17. století byla Ágra hlavním sídlem mughalského císařského dvora. Po ubytování si prohlédneme město, navštívíme pevnost a velkolepé mauzoleum Tádž Mahal. Monumentální mramorová stavba, vztyčená na břehu řeky Jamuny, je příběhem nehynoucí lásky. V roce 1632 mughalský vládce Šáh Džahán nechal vystavět toto velkolepé mauzoleum na památku své předčasně zesnulé milované ženy Mumtáz. Stavba trvala dvaadvacet let. Hrobka z běloskvoucího mramoru vyniká filigránskými intarziemi s polodrahokamy, dokonalou symetrií, všeobjímající čistotou a vkusem. Tádž Mahal, nejkrásnější pomník lásky, se stal symbolem Indie a pro svou architektonickou výjimečnost je řazen k sedmi divům světa. Večer vás čeká návštěva divadla Kalákriti Art Centre, uvidíte melodrama o věčné a legendární lásce Šáh Džahána a královny Mumtáz. Nocleh v Ágře.
4. den: Ágra – Fatehpur Sikri – Džajpur
Po snídani se vydáme na cestu do Růžového města – Džajpuru. Cestou si prohlédneme slavné Fatehpur Sikri, Město vítězství. Zdejší chrámový komplex a další architektonické památky jsou dnes unikátní ukázkou mughalské architektury 16. století. Odpoledne budeme pokračovat v cestě do Džajpuru, hlavního města indického svazového státu Rádžastán. Po ubytovaní se můžete projít po tržišti. Poté se zastavíme na večeři s tradičním tanečním představením.
5. den: Džajpur
Po snídani návštívíme Amberskou (Jantarovou) pevnost, která se tyčí na vysokém skalnatém hřebenu. Cestu nahoru a dolů absolvujeme na hřbetech slonů. V pevnosti si prohlédneme překrásné zahrady a romantický palác ze 16. století. Interiér paláce stále bere dech – miniatury malované na zdech zobrazují lov a válečné scény. Odpoledne strávíme prohlídkou města s návštěvou unikátní astronomické observatoře Džantar Mantar. Poté se podíváme na Palác větrů – Havá Mahal. Zajímavé je, že okna jsou postavena tak, aby ženy z královské rodiny mohly pozorovat ruch na ulici, ale přitom nebyly viděny. Večer vás čeká návštěva místních trhů a zlatnictví, kde je skvělá příležitost zakoupit slavnou rádžasthánskou bižuterii, šperky a další tradiční výrobky.
6. den: Džajpur – Dillí
Po snídani se přesuneme do Dillí. Na závěr výpravy máte dvě možnosti, jak zajímavě strávit večer. Můžete navštívit moderní hinduistický chrámový komplex Akšardharm v Novém Dillí, kde bude připravena večeře na rozloučenou v typické indické restauraci. Druhou možností je cesta do satelitního města Gurgáon s návštěvou zábavního a obchodního centra Království snů (Kingdom of Dreams), kde uvidíte indický muzikál v Bollywoodském střihu a ochutnáte jídla s různých oblastí Indie. Po muzikálu se vrátíte zpět do hotelu.
7. den: Dillí

Indie: Zlatý trojúhelníkIndie: Zlatý trojúhelníkIndie: Zlatý trojúhelník


 

 

Sdílet tento inzerát na facebooku:

Sdílet tento inzerát na twitteru:

 


Jméno:Kateřina Fialová
Telefon:

234704993

Lokalita:Všechny lokality
Cena:15 480 Kč
Webové stránky:Pouze pro registrovaný obchod
Facebook:www.facebook/obchod/skupina

Topovat Editovat Smazat
Všechny inzeráty zadavatele
Poslat emailem sobě a nebo příteli
Označit špatný inzerát
Označit chybnou kategorii inzerátu
Vytisknout inzerát


Kontaktujte inzerenta
      

    PrimabazarPRIMA play   •   sbazar inzeráty   •   bazoš automobily   •   Najducokoliv